Ako sa píše hrnček na pivo?

Keď vidíte názov článku, pravdepodobne sa pýtate, prečo som ho napísal. V skutočnosti je dôvod celkom jednoduchý: uvedené pravopisné údaje sú pri vyhľadávaní v Googli viacnásobné:

  • Krúžok piva
  • Krúžok piva
  • Krúžok piva
  • Krúžok piva
  • ./li>

Väčšinou ide o nepochopenie francúzskeho jazyka, ale každý pravopis má svoje špecifické vysvetlenie. Myslel som si, že by bolo zaujímavé pozrieť sa na to, aby som pomohol svojim čitateľom pochopiť, odkiaľ tieto chyby pochádzajú.

Vikingský lebkový pivný hrnček

Správny pravopis pivného krčahu

Keď vidíte toto slovo napísané týmto spôsobom, musí vám to pripadať úplne normálne. A predsa, ako som už povedal, tisíce používateľov internetu ho píšu inak. Pôvodne slovo chope pochádza z nemeckého Krug, čo znamená džbán. Potom sa slovo zmenilo v alsaskom jazyku na Schoppe. Informácie pochádzajú z !

Tento regionálny jazyk je zmesou francúzštiny, nemčiny a pátosu. Práve z tohto nárečia sa zrodilo slovo chope, ktoré používame dodnes, hoci sa vyvinulo. Teraz prejdeme k vysvetleniu ďalších hláskových tvarov. Myslím si však, že už máte trochu predstavu vzhľadom na pôvodné slovo, ktoré viedlo k vzniku slova chope.

Nerezový pivný hrnček

Why write beer mug?

Na začiatok môjho vysvetľovania som musel začať etymologickou históriou slova krčah. Prečo niektorí ľudia píšu toto slovo s 2 p? Je to spôsobené naším dedičstvom alsaského pátosu. Neviem, či ste Francúz alebo „len“ Francúz, ale som si istý, že to, čo teraz poviem, platí aj pre Belgicko, Švajčiarsko, Quebec alebo iné francúzsky hovoriace krajiny: náš jazyk sa hemží miestnym pátosom.

Podám vám jednoduchý príklad. Moja manželka pochádza z Burgundska. Jej rodičia sa narodili a žili v dedinách vzdialených od seba 2 km. V ich patois villageois sa ten istý predmet mohol povedať buď rovnako, alebo radikálne odlišne. Medzi 2 slovami, ktoré znamenajú to isté, neexistuje spoločný etymologický koreň.

Pivný hrnček pekelný bojovník s rohmi

Však vzdialenosť, ktorá delila 2 dediny, bola smiešna. Často sa zabávali na tom, že sa na veci odvolávali vo svojom nárečí a uvedomovali si, že si bez vysvetlenia nerozumejú! Pochádzali z toho istého regiónu, z toho istého departementu, z tej istej kultúry, a predsa tu boli do očí bijúce rozdiely v slovnej zásobe.

Ak si vynásobíte počet dedín v krajine, ľahko pochopíte, aké jazykové rozdiely tu môžu byť. Ľudia na severe Francúzska hovoria o taške ako o tom, čo im podajú, keď idú nakupovať. Pre tých na juhu je to vrecko. To isté platí pre pain au chocolat na severe, z ktorého sa na juhu stáva chocolatine. Podobných príkladov je v našom jazyku veľa.

Templársky pivný hrnček

Ak niektorí ľudia píšu slovo chope s 2 p, je to jednoducho preto, že pôvodné slovo schoppe sa píše s 2 p. V nemčine sa výslovnosť „ch“ systematicky píše ako „sch“. Vo francúzštine sa teda s vynechalo, ale niektorí ľudia si ponechali 2 p. Takmer určite to museli byť zarytí alsaskí Galovia, ktorí uprednostňovali tento pravopis!

Prečo písať chop de bière?“

Ako sa vysvetlenie 2 p zdalo logické, tak vypustenie e sa môže zdať záhadnejšie. Predpokladá sa, že dôvodom, prečo zmizlo „e“, je to, že je nemé. V skutočnosti sa foneticky chope alebo chop vyslovujú rovnako. K tomuto záveru som dospel na základe výskumu.

Stredoveká ruka démona pivného pohára

Aby sme dospeli k tomuto štvorpísmenovému slovu, vychádzame teda stále z alsaského jazyka, ale amputujeme 2 písmená, teda „extra p“ a „e“.

Prečo písať shop de bière?

Existuje niekoľko vysvetlení tohto pravopisu, ale asi tušíte, že s tým má niečo spoločné angličtina! Niektorí používatelia internetu píšu shop, ak chcú označiť obchod. Títo ľudia v skutočnosti nemajú záujem o hrnček, prísne vzaté. Jednoducho hľadajú predajcu piva.

Dračí plodový pivný hrnček

Potom prichádza druhá kategória, tí, ktorí hľadajú hrnček, ale píšu to „v štýle obchodu“. Z toho, čo som pochopil, vychádzajú zo slova hrnček, ako ho počujú foneticky. Pravopis, ktorý si s ním spájajú, je potom skreslený čoraz väčšou všadeprítomnosťou anglických slov v našom krásnom Moliérovom jazyku.

Prečo písať shoppe de bière?

Takže tam je to s najväčšou pravdepodobnosťou kombinácia medzi alsaským a anglicizovaným! Tento pravopis mieša 2 p pôvodného slova a začiatok anglického slova shop.Nemám presné vysvetlenie, ale k tomuto záveru som sa nakoniec vrátil…

Alternatívne mám ešte jednu hypotézu: ľudia vychádzali z alsaského Schoppe a len vypustili c. Každopádne, ľudia zrejme sršia nápadmi, keď ide o písanie slova krčah!“

50 cl plastový krčah na pivo

Na záver ste si možno uvedomili, že existuje mnoho pravopisných spojení, ktoré znamenajú presne to isté. A opäť som vám nepovedal o zmätku v súvislosti s kategorizáciou pivného pohára ako slova ženského alebo mužského rodu. Neurobil som ani kombináciu aplikácií pivného krčahu s tým, že niektorí ľudia ho nazývajú pivným krčahom.

Aby som všetky tieto faktory spojil do jedného článku, bol by nekonečný! Preto som tieto 3 overené fakty radšej rozdelil do 3 samostatných článkov. Spoločným bodom, ktorý existuje v každom prípade, je, že francúzština je rozhodne živý jazyk. Vyvíjal sa a naďalej sa vyvíja. To je jedna z vecí, ktoré ho robia takým zaujímavým!

Ak ste mali trpezlivosť dočítať môj článok až do konca, mali by ste vedieť, že môžete získať 20 % zľavu na celú objednávku, ak v košíku zadáte kód BLOG20.

Tento kód vyhradzujem pre svojich najvernejších čitateľov, ktorí objavili našu stránku prostredníctvom článkov, ktoré s láskou uverejňujem! Len aby ste vedeli, kód sa nedá kombinovať s inými zľavovými kódmi, pretože to nemôžete preháňať, však! 20 % zľava nám už nenecháva veľkú rezervu, ale aspoň odmeňujem svojich čitateľov.

Aby ste ma povzbudili a podporili, neváhajte si u nás niečo kúpiť!

Na našej stránke nájdete viac ako sto rôznych pivných hrnčekov, pričom všetky sú jedinečné! Máme najširší výber na internete a v kamenných obchodoch dohromady.

Aby ste objavili všetky naše výrobky, kliknite na tento odkaz: Chopedebiere.

Ak si chcete prečítať niektorý z mojich ďalších článkov, odporúčam vám objavte 9 praktických spôsobov využitia zatuchnutého piva.

Aby ste si mohli pozrieť všetky moje ďalšie príspevky na blogu, kliknite na Blog De Chopedebiere.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *